Li̇sans/önli̇sans

KLİNİK PSİKOLOJİSİ(YÜKSEKLİSANS)

Bu programlardaki öğrenciler, hastaları değerlendirirken analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi öğrenirler. Bu programlar tipik olarak gelecekte bir doktora programına yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır ve öğrenciler, bu derece ile bir lisans almak mümkün olsa da tamamlandıktan sonra danışmanlık uygulamak için otomatik olarak bir lisans kazanmazlar. Program genellikle nihai bir staj, uygulama veya tez projesi ile sona erer. Derecesi genellikle Klinik Psikolojide Yüksek Lisans (MS) olarak adlandırılır.

Teslimat Bilgisi:

En geç iş günü sonra kargoya verilecektir.

25.000,00 TL
Adet:

Klinik Psikoloji Derecesinde Online Yüksek Lisans Nedir?

Klinik psikolojide çevrimiçi yüksek lisans dereceleri, kendilerini psikolojideki diğer yüksek lisans derecelerinden ayırır. Çünkü bunlar öncelikle ruh sağlığı bozukluklarını, zihin ve beden üzerindeki nedenlerini ve etkilerini ve tedavilerini araştıran bilim ve araştırmaya dayalı derecelerdir. Bu programlardaki öğrenciler, hastaları değerlendirirken analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi öğrenirler. Bu programlar tipik olarak gelecekte bir doktora programına yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır ve öğrenciler, bu derece ile bir lisans almak mümkün olsa da tamamlandıktan sonra danışmanlık uygulamak için otomatik olarak bir lisans kazanmazlar. Program genellikle nihai bir staj, uygulama veya tez projesi ile sona erer. Derecesi genellikle Klinik Psikolojide Yüksek Lisans (MS) olarak adlandırılır.

Neden Online Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi Almalıyım?

Akıl sağlığının arkasındaki bilimi incelemek istiyorsanız ve kendinizi araştırma yaparken görebiliyorsanız, klinik psikoloji alanında yüksek lisans derecesi sizin için doğru olabilir. Ek olarak, klinik psikologların çalışmalarının çoğunu yapabilmeleri için doktora derecesine ihtiyaçları vardır ve doktora programına girebilmek için yüksek lisans derecesi bir ön koşuldur. Bununla birlikte, tek ilgi alanınız araştırma değilse, doğru dersleri aldığınız, uygun eğitim aldığınız ve uygulama lisansı aldığınız sürece klinik psikoloji derecesine sahip bir ruh sağlığı danışmanı olmanız mümkündür.

Klinik Psikolojide Çevrimiçi Yüksek Lisans Kazanmak Ne Kadar Sürer?

Ortalama olarak, yüksek lisans programlarının tamamlanması 2 yıl sürebilir. Bu programlar tipik olarak yaklaşık 36-54 kredi veya 60 ila 70 çeyrek kredi gerektirir. Özellikle danışmanlık seçeneği olan bazı programlar, öğrencinin lisanslı bir psikolog, danışman veya terapistin rehberliğinde çalıştığı bir staj, ikamet veya uygulama gerektirir.

Klinik Psikoloji Online Yüksek Lisans Programları için Müfredat

Klinik psikolojide çevrimiçi yüksek lisans derecelerindeki müfredat, öğrencilerin araştırma, analiz ve eleştirel düşünme becerilerini klinik bir bakış açısıyla geliştirmek için tasarlanmıştır. Bazı programlar, özellikle klinik danışmanlık konsantrasyonu sunanlar, öğrencilere danışmanlık becerileri kazandıran ve onları uygulama lisansı almaya hazırlayabilen kurslar sunar. Daha yaygın olarak, müfredat, bir doktora klinik psikoloji programına nihai yerleştirme için tasarlanmıştır.

Klinik Psikoloji Temel Kursları

Klinik psikoloji temel kursları, alanı oluşturan beceri ve teorilere geniş bir genel bakış sağlar. Bu kurslar, öğrenilen becerilerin klinik psikolojinin birçok alanına uygulanabilmesi için yeterince geneldir. Öğrenciler tipik olarak araştırma yöntemlerini, testlerin nasıl yapılacağını ve hastaların davranışlarının nasıl değerlendirileceğini ve ruhsal bozukluğu olan hastaların teşhisi sürecini öğrenirler. Bazen bu dersler, özellikle araştırma ile ilgili olanlar, her dönem bir ders alınacak şekilde 2 derse bölünür. Birkaç temel kurs şunları içerir:

  • Araştırma Yöntemleri ve İstatistik
  • Ruhsal Bozukluklar Tanı Süreci
  • Testler ve Ölçümler

Henüz Değerlendirme Yapılmadı


Satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.