Li̇sans/önli̇sans

KOÇLUK(YÜKSEKLİSANS-DİPLOMA PROGRAMLARI)

Resmi veya gayri resmi olarak kendinize ve başkalarına koçluk yapacak araçlarla kendinizi donatarak hayatınızı iyileştirin. Yaşam Koçluğu Diploma Kursunu inceleyerek, kendinizi ve başkalarını kişisel ve profesyonel hedeflere ulaşmak ve aşmak için güçlendirmek için yaşam koçları tarafından kullanılan araçları ve teknikleri öğreneceksiniz.

Teslimat Bilgisi:

En geç iş günü sonra kargoya verilecektir.

25.000,00 TL
Adet:

Ne Öğreneceksin?
Resmi veya gayri resmi olarak kendinize ve başkalarına koçluk yapacak araçlarla kendinizi donatarak hayatınızı iyileştirin. Yaşam Koçluğu Diploma Kursunu inceleyerek, kendinizi ve başkalarını kişisel ve profesyonel hedeflere ulaşmak ve aşmak için güçlendirmek için yaşam koçları tarafından kullanılan araçları ve teknikleri öğreneceksiniz.

Konuyu net bir şekilde anlamanız için, Yaşam Koçluğu Diploma Kursu öncelikle koçluğun ne olduğunu ve ne olmadığını özetler, sunulabilecek koçluk türlerine örnekler verir ve koçluğun bireye potansiyel faydalarından bazılarını araştırır, toplum ve toplum.

Başkalarına koçluk yapmak için kendinizi ve insanların nasıl öğrendiğini ve düşündüğünü anlamanız gerekir. Bu kurs, kendinizi incelemenize ve öğrenmenin kendisini ve koçluk bağlamında bu becerilerin önemini anlamanıza yardımcı olarak bu alanlarda size rehberlik eder. Çeşitli öğrenme stillerini ve öğrenmeyle ilgili temel teorileri keşfedecek ve tercih ettiğiniz öğrenme stilini, değerlerinizi ve inançlarınızı, duygusal zekanızı ve çeşitliliği keşfetmenize yardımcı olacak kendi kendine sorgulama alıştırmaları ile karşılaşacaksınız.

Kursu inceleyerek, etkili bir Yaşam Koçu olmak için gerekli olan 5 temel beceride ustalaşacaksınız. Öğreneceksiniz:

Müşterilerle iyi bir koçluk ilişkisi nasıl kurulur ve onları anlamak ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için elverişli bir ortam nasıl oluşturulur.
Etkili dinleme becerileri ve beden dilini nasıl anlayacağınız.
Müşteri hedeflerini ve ihtiyaçlarını belirlemenize yardımcı olacak etkili sorgulama becerileri ve stratejileri.
Yaptıkları değişiklikleri yöneterek ve destekleyerek müşterinizi hedeflerle nasıl takip edebilirsiniz.
Koçluğun dönüştürücü sürecinde yansımanın önemi ve bunu kendiniz (bir koç olarak veya bir birey olarak), danışanlarla ve koçluk seansları sırasında nasıl kullanabileceğiniz.
Yaşam Koçluğu Diploma Kursu ayrıca profesyonel bir koçluk uygulaması yürütmenin pratik konularına da bakar. Bu sektörde başarılı bir iş yaratmanın, yürütmenin ve büyütmenin çeşitli yönlerini öğreneceksiniz.

Kurs, yazılı materyallere ek olarak, profesyonel bir yaşam koçu tarafından sunulan ve aşağıdaki konuları kapsayan 10 video içerir:

Yaşam Koçu nedir?
Ayar Yönergeleri
Aktif dinleme
Bir Müşteriyi Değerlendirmek
Hedeflerin belirlenmesi
Değişen İnanç Sistemleri
Sınırlayıcı inançlar
Müşterinizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak
AKILLI Hedefler
Kendinizi Yaşam Koçu Olarak Ayarlamak.

Kursta ne Öğreneceğim?

Modül 1: Koçluğa Giriş
4 parça

Modül 2: Öğrenme
5 parça

Modül 3: Temel Koçluk Becerisi #1 – Koçluk İlişkisinin Kurulması
5 parça

Modül 4: Temel Koçluk Becerisi #2 – Dinleme
4 parça

Modül 5: Temel Koçluk Becerisi #3 – Soru Sorma
6 parça

Modül 6: Temel Koçluk Becerisi #4 – Yörüngeyi Sürdürmek
6 parça

Modül 7: Temel Koçluk Becerisi #5 – Yansıtma, Geri Bildirim ve Sorumluluk
7 parça

Modül 8: Büyüme, Dönüşüm ve Güçlendirme
2 parça

Modül 9: Bir Koçluk Uygulaması Oluşturma
4 parça

Bu Kurstan Kimler Yararlanacak?
Yaşam Koçluğu Diploma Kursu size, yaşam koçu olarak bir kariyerde danışanlarla ya da kariyer ve ilişkilerinizdeki hedeflerinizi ilerletmek için kişisel yaşamınızda kullanabileceğiniz temel koçluk becerileri sağlar.

Halihazırda bir danışman veya terapist olarak çalışıyorsanız, bu kurs aracılığıyla öğrendiğiniz becerileri mevcut rolünüze de entegre edebilirsiniz.


Henüz Değerlendirme Yapılmadı


Satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.