Turizm işletmeciliği bölümünün amacı seyahat, yiyecek-içecek, pazarlama, bürolar, kat hizmetleri gibi birçok alanda, üst düzey yetkililer ile diğer çalışanlar arasında köprü oluşturabilecek, mesleki hayatında aldığı görevleri çalıştığı yer için en iyi hale getirebilecek kişileri yetiştirmektir.

Teslimat Bilgisi:

En geç iş günü sonra kargoya verilecektir.

70.000,00 TL
Adet:

Turizm İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Turizm sektörü uzun yıllardır birçok ülkenin ekonomisi için çok önemli bir gelir kapısıdır. Türkiye ve İspanya gibi ülkeler için turizm büyük bir gelir kaynağı oluşturmaktadır ve turizm sektörüne önemli yatırımlar yapmaktadırlar.

Turizm işletmeciliği bölümünün amacı seyahat, yiyecek-içecek, pazarlama, bürolar, kat hizmetleri gibi birçok alanda, üst düzey yetkililer ile diğer çalışanlar arasında köprü oluşturabilecek, mesleki hayatında aldığı görevleri çalıştığı yer için en iyi hale getirebilecek kişileri yetiştirmektir.

Turizm işletmeciliği bölümü 4 yıllık lisans bölümüdür. Eğitim hayatlarını başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerin alacağı unvan “Turizm İşletmecisi” olacaktır.

Turizm işletmeciliği bölümünü tercih listesinde bulundurmayı düşünen öğrencilerde pozitif, enerjik, neşeli, diyalog yeteneğinin kuvvetli, sosyal ilişkilerde başarılı, sorumluluk sahibi, disiplinli, ikna kabiliyeti yüksek ve sabırlı olması aranan özelliklerden bazılarıdır.

Turizm İşletmeciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?
Turizm işletmeciliği bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilir. Bölümden mezun olabilmek öğrenciler zorunlu stajlarını tamamlamaları gerekmektedir ve 240 AKTS kotasını doldurmaları istenmektedir.

Turizm İşletmeciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?
Turizm işletmeciliği bölümü öğrencileri 8 dönemlik eğitim hayatları boyunca matematik derslerinde hukuk ve işletmecilik derslerine kadar birçok farklı ders ile karşı karşıya geleceklerdir.

Turizm işletmeciliği bölümünü tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler için;

Finansal Yönetim
Tüketici Davranışları,
Maliyet Muhasebesi,
Turizm Ekonomisi,
Otel Yönetimi,
Seyahat İşletmeciliği,
Turizm Pazarlaması,
Konuşma Sanatı,
Ekoloji ve Turizm,
İletişime Giriş,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca başarılı olmaları istenecektir. Bu dersleri başarılı bir şekilde bitirdikleri takdirde ‘‘Turizm İşletmeciliği Lisans Diplomasını’’ elde edeceklerdir.

Turizm İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?
Turizm işletmecileri çalıştıkları kurum içerisinde yapılan bütün işleri planlamak ve denetlemek dışında çalıştığı kurumun alacağı bir üründe kalite ve fiyat ayarlaması yapılmasını sağlarlar ve seyahat planlarının uygulanması gibi çeşitli işler ile ilgilenirler.

Turizm İşletmecisi olan kişilerin başlıca çalıştığı yerler aşağıda listelenmiştir;

Kültür ve Turizm Bakanlığı,
Oteller,
Moteller,
Tatil Köyleri,
Seyahat Şirketleri,
Turizm Organizatörlüğü Şirketleri,

Turizm İşletmeciliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?
Turizm denilince insanların aklına sadece otellerde çalışan insanlar gelmemelidir, turizm işletmeciliği mezunu bireyler birçok farklı alanda çalışmak için kendilerine yer bulabilirler. Çalıştıkları kurumun insan kaynaklarından, büro amirliğine kadar farklı çalışma alanları bulunmaktadır.


Henüz Değerlendirme Yapılmadı


Satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.